Login
 

SPLNIL SE MI SEN……

Jako dítko školou povinné jsem velmi prahla po čtyřnohém kamarádovi. Jelikož mé žadonění nebylo vyslyšeno, chodila jsem venčit alespoň pejsky sousedů,  známých z okolí a úspěšně rozmnožovala svoji farmu angorských křečků. :) V osmé třídě jsem i přes protesty rodičů přinesla domů štěňátko trpasličího pinče, které se později stalo miláčkem rodiny. Toníček se dožil úctyhodných 16ti let.
Ke svým 18tým narozeninám jsem dostala knižní novinku – Velkou knihu o psech. Dodnes si pamatuji stranu 42, kde mě naprosto uchvátil nádherný pes s pruhem na zádech – Rhodéský Ridgeback.

 
 
 
 

Začala jsem sbírat informace o tomto plemeni, kterých však v té době bylo pomálu. Má touha po štěňátku Rhodéského Ridgebacka prudce stoupala,tím více... čím více jsem o něm věděla.
Překulilo se pár let, dostudovala jsem, vdala se a narodil se mi syn Ondřej.

V roce 1997 nám přišel do rukou inzerát. Bez váhání jsme vyrazili na cestu a navštívili chovatelskou stanici, kde na nás čekala štěňátka. Měli jsme možnost prohlédnout si dospělé ridgebacky, včetně maminky. Setkání bylo nad očekávání a brzy bylo rozhodnuto. Za pár týdnů jsem si vezla domů svoji první malou fenečku tohoto překrásného plemene ...

" Afrického lvího psa "

♥  FATIMU BOHEMIA CHECKO

 !! MŮJ VELKÝ SEN !!

 
 
 
 

Dnes mohu s radostí říct, že mě Rhodéský Ridgeback naprosto uhranul. :) Stále se učím a zajímám o chov, využití, výcvik a výchovu štěňat i dospělých psů. Našim štěňátkům vždy vtiskáváme základní zvyklosti poslušného a čistotného pejska, aby z nich měli noví páníčkové jen a jen radost.  Každý vrh pečlivě zvažuji a plánuji, štěňátkům se vždy věnuji 24 hod denně. V době, kdy máme štěňátka nechodím do práce.

Velké díky patří hlavně mému manželovi a jeho svaté trpělivosti, že mi veškerou činnost okolo ridgebacků umožňuje :) Pracuji v chovatelském klubu a snažím se přispět svými poznatky a zkušenostmi novým majitelům a chovatelům RR.

Pokud máte zájem o štěňátko z naší CHS, preferuji majitele s výhradním zájmem o plemeno, chov a jeho další využití, kteří si nehodlají pořídit ridgebacka jako polštářek na gauč. Ridgeback je pes činorodý, nadšený z jakékoli aktivity. Rozhodně od nás nedostanete štěně do kotce na zahradu. Nové majitele vedu dál, pokud mají zájem k výstavnictví, coursingu či dalším aktivitám. Vyžaduji důslednost a výcvik našich dětí s maximální trpělivostí. Ridgeback je velmi chytrý pes a je důležité naučit se s ním správně pracovat. Žádný učený z nebe nespadl, takže si vážím majitelů, kteří si nechají poradit, příp. navštěvují se svým psem vhodná výcviková střediska a pod dohledem zkušených cvičitelů, učí pracovat sebe i svého psa. Osobně jsem vždy připravena pomoci radou, i skutkem.
Vedle rodiny a svých dětí, věnuji veškerý volný čas svým psím slečnám. Často nás můžete potkat na našich toulkách po Českém ráji. Soužití s ridgebacky mě naplňuje radostí, klidem, láskou a vděčností.
Jmenuji se Markéta Nováková a narodila jsem se v pohádkovém městě Jičín. Vítám Vás na našich stránkách věnovaných tomuto úžasnému plemeni a pokud se Vám snad zdá, že používám příliš mnoho superlativů, věřte, že si je tohle plemeno právem zaslouží.

 
 
 

skenovat0014.jpg

Foto Jana Dytrichová

V listopadu 2006 se naše rodina rozrostla o malého človíčka. Narodila se nám holčička Adélka :-)

Copyright © 2005-2019 Markéta Nováková