Login
 
31.1.2018
Stálá aktuální fotogalerie I vrhu na našem profilu na FACEBOOKU :

https://www.facebook.com/marketa.novakova.507/media_set?set=a.10210218403007821&type=3

 
 
14.1.2018
Naše úžasná I miminka v náručích svých nových milujících páníčků ... na cestě domů..... už teď se nám moc stýská ..... :( ♥
 
 
 
 
12.1.2018
A smutný týden je tady :( ... pro nás nejbolavější období ... pro nové majitele štěňátek to nejradostnější. Čas s těmihle úžasnými štěňátky utekl tak rychle ... :(  Výbavička a vše potřebné na cestu je připravené, miminka mají po druhé kontrole vrhu, která proběhla naprosto v pořádku. Všech 8 štěňátek je standardních, dvě holčičky s hraničním posunem korunek, všichni mají správný nůžkový skus a všichni kluci mají sestouplá varlátka. Žádný DS ani zálomek, minimum bílé barvy. Mám velkou radost !
Věřím, že se nám podařilo najít pro všechny ty nejhodnější páníčky a nové rodiny, kde budou šťastně vyrůstat. S většinou štěňátek se brzy uvidíme ve výstavních kruzích a já se na to už teď moc moc těším! Všem našim malým nezbedům přejeme hlavně hodně lásky a zdraví do života  ♥ Doufám, že v nich noví majitelé najdou především ty nejlepší čtyřnohé kamarády ♥ Se všemi se loučím s velmi těžkým  srdcem ...
Venku přestalo mrznout a tak jsem ještě na zahradě dofotila každému pár fotek a poslední postojovky ...
 
 
 
 
 
 
5.1.2018
Překulil se nový rok a my přejeme příznivcům našich stránek, majitelům našich štěňátek a všem přátelům jen to nejlepší a hodně zdraví !!
Mrňatům je 7.týdnů a čas s nimi tááák strašně utíká :(  Jsou to úžasní miláčkové, mazlivá kontaktní štěňátka, která vyhledávají každý možný kontakt s lidmi. Jsou šikovní, moc čistotní a hodní. Plně se jim věnujeme po celý den. Baští granulky a mamka Julka se chodí už jen na krátkou chvíli pomazlit a uštědřit miminům pár výchovných lekcí :) Děkujeme za všechny návštěvy a mazlení štěňátek !! Máme nafocené další postojovky.
Přijela nám převzácná návštěva... druhá lidská mamča Karin z Německa :) A jako na objednávku napadl sníh ...... vznikla tak spousta krásných fotek, o které se s vámi moc rádi podělíme. Moc za ně děkujeme !
Miminka jsou načipovaná, oočkovaná a mají svá kompletní krásná jména ♥
 
 
 
 
 
 
 
 
29.12.2017
Miminka rostou jako z vody. Stále nám nepřeje počasí a tak nemůžeme trávit téměř žádný čas venku :( převážně prší a je zima :( Těšíme se na sníh, ale zatím nepadá a nepadá :( Děkujeme všem návštěvám za množství dárečků, které dostávají miminka i my.
Mrňatům je 6 týdnů a nafotili jsme první postojovky. Všichni hezky přesrstili ze štěněcího chmýříčka a mají krásnou červeně pšeničnu barvu. Hlavičky jak malované a jsou si obrovsky podobní ♥
Začínají se ukazovat první povahy a osobnosti štěňátek. V plánu je další stříhání drápků a odčervení.
Mamka Julka už si chodí k dětem převážně pohrát a ještě 3x denně nakojit.
 
 
 
 
22.12.2017 Vánoce jsou za dveřmi ......
5. týden je u nás vždy pro štěňátka období plné změn. Chystáme se na velký přesun do nových, větších prostor s možností venkovního výběhu. Začíná období her, učení, výchovy a osvojování si návyků čistotného štěňátka :)
Chystáme se také na vánoce, čas , kdy na pár dní pozastavíme návštěvy. Děkujeme za pochopení.
Jídelníček štěňat už převážně tvoří namáčené granule a stále ještě mlíčko od maminky. Tlamičky jsou už plné zoubků a tak jimi vše testují :) Sourozenecké hašteření se ozývá ze všech stran :)
Nafotila jsem jim nové portrétky. Moc se nám myslím vydařily ;)
 
 
 
 
15.12.2017
4. týden života našich "I" malých úžasňáčků ♥
První návštěvy jsou v plném proudu. Mimina už srandovně korzují po porodní bedně a bravurně baští první příkrmy. Začínají se ozývat i první legrační pokusy o štěkání a roztomilé vrnění. Bednu jsme zvětšili o další místnůstku a učíme miminka chodit čůrat na plenky. Jsou moc moc šikovní. Pomalu zařazujeme do příkrmů malé dávky granulek. Drápky ostříhány, 2. odčervení zdárně za námi, zoubky jsou zase  kus větší :) Mamča už chodí odpočívat do svého pelíšku :) A my stále mazlíme a mazlíme ..... :)
 
 
 
 
8.12.2017
Překulil se nám 3. týden. Miminka zase poporostla a porodní bedna se proměnila na malou posilovnu :) Mrňata vzpírají na předních nožkách, posilují a začínají se stavět na nožičky. Pozorují svět a začínají se srandovně nemotorně okusovat :)
Začínáme zkoušet první příkrmy a mají se k jídlu opravdu čile. Začínají se jim také prořezávat zoubky.
Pomalu začínáme spouštět návštěvy :) Mazlíme a mazlíme :)
 
 
 
 
1.12.1017
Dnes je prckům 2. týden. S předvánočním shonem nám všechno nějak moc rychle utíká. Z porodní bedny už se ozývá mnoho roztomilých zvuků a vrnění :) Miminka začínají otevírat očička a jako první se na svět dívá slečna červená :) Poprvé jsme odčervovali a znovu ostříhali všech 140 drápečků :) Mamince i miminkům se daří skvěle, všichni už zdvojnásobili svoji porodní váhu . Nafotili jsme nové portrétky :)
 
 
 
 
24.11.2017
Překulil se první týden a naše miminka rostou jako z vody. Maminka se vzorně stará a vzorně kojí, mrňata vzorně přibývají a my se na ně nemůžeme vynadívat :) Máme za sebou první stříhání drápků, dohlížíme na maminku a mazlíme miminka při každé příležitosti. Vrh je krásně vyrovnaný, bez chyb a odchylek od standardu. Všechna miminka mají krásnou, červeně pšeničnou barvu.
 
 
 
 
19.11.2017
První detailní fotky našich mimísků ♥

 
 
 
 
17.11.2017 Miminka jsou na světě !!
Tak jsme se dočkali !! ♥  V noci poklesla Juli teplota a v brzkých ranních hodinách začala přípravy na porod. Byla skvělá a počínala si jako zkušená máma. První miminko přišlo na svět v 13,20 a poslední 21,29 hod. Celkem se narodilo 8 štěňátek, 5 holčiček a 3 kluci. ( Prozatím vypadají všichni na standard, 2x posun korunek...1x hraniční ). Žádný zálomek , žádný DS, minimum bílé, 1x náprsenka.
Porodní váhy štěňátek jsou průměrně mezi 460 - 603 g. Jsou to malí tlustíci ;)
Jsme nadšení a moc unavení. Brzy přidám individuální fotky štěňátek .. prosím o strpení . Děkuji moc za podporu a gratulace, které nám posíláte. Dělají nám velikou radost ♥
Na všechna štěňátka už čekají nové rodiny .

 
 
 
 
16.11.2017
Dnes je 61. den . Uteklo to jako voda a my jsme připravení na příchod mrňousků. Držte nám palce, ať jde všechno hladce ;) Jsme všichni plní očekávání ♥
 
 
 
 
12.11.2017....den 57.
Naše nastávající mamča má už postavenou porodní bedničku a pomalu se snažíme vše připravit na příchod malých neposedů. V bříšku už se to jen hemží a mamča Julča převážně odpočívá. Nabírá už opravdu velké rozměry. V polovině týdne začneme hlídat tělesnou teplotu, která nám napoví a oznámí pomalu se blížící porod. Držte nám palce ♥
 
 
 
 
7.11.2017 .... den 53.
Bříško se zvětšuje a zvětšuje ♥ už je za námi třičtvrtě doby březosti a čekání na štěňátka . Julka vypadá moc spokojeně a tváří se jako by nechápala, proč se tak kulatí :) Jsou cítit první pohyby štěňátek ♥
 
 
 
 
30.10.2017
Julinka se nám kulatí ♥ Fotka z 45.dne březosti ♥ Snažíme se, aby měla vše nejlepší co potřebuje :)
 
 
 
 
Sledujte s námi co se právě v bříšku děje :)
stačí kliknout na banner:

pk_logo_m.jpg
 
 
12.10.2017
Dnes jsme s Juli absolvovali vyšetření ultrazvukem. K naší obrovské radosti byla Julčina březost potvrzena !! ♥ Budeme mít štěňátka !! ♥ Strašlivě moc se těšíme !!
 
 
 
 
16.9.2017
Nastaly nejvhodnější dny pro Giuliino krytí.  Vydali jsme se na dalekou cestu a doufali, že všechno klapne na jedničku. Shledání Giuli a Sydneyho bylo velmi milé. Sydney se jí dvořil jako pravý gentleman. Spojení obou proběhlo v pořádku a my budeme velmi napjatě  čekat na výsledek.
Měla jsem další příležitost poznat Sydneyho blíž a znovu na mě udělal velký dojem. Je to pan pes s osobitým charisma ;)
Děkuji Karin za milé přijetí a čas, který nám věnovala. Děkuji, že mi umožnila použít Sydneyho v mém chovu. Jsem vděčná za krásné fotky, budu moc ráda vzpomínat !
 
 
 
 
VRH "I"
Nová, tolik očekávaná generace Valdštejňáků se narodí na podzim 2017 z krásného spojení :

ICh.GIULIA Eliviann z Valdštejnských lip & ICh.Kisangani High Five SYDNEY (De)                          
                 HD A, ED 0/0, OCD neg                                 HD A, ED 0/0, OCD neg
                      full set of teeth                                            full set of teeth
          LVT 0, SPO neg, JME, DM clear                            EOAD neg, JME, DM clear 
                                                                           dilute status DD, gen for livernose
 
 
 
 
Pro Giuliin první vrh jsem si moc přála psa, který k ní bude pasovat typem. Bude zdravý, upevní její přednosti a pěknou červenopšeničnou barvu srsti. A hlavně, doplní její úžasnou povahu dalšími charakterovými rysy. A myslím, že se mi podařilo ho najít.....

ICH. Kisangani High Five Sydney pochází z chovu německé rozhodčí, chovatelky a fotografky Karin van Klaveren (CHS Kisangani), která je majitelkou RR už více jak 20 let .
Sydney je nádherný, červeně pšeničný pes s krásnou hlavou, pěkného tělesného rámce s výborným úhlením obou párů končetin, s pevnými pěkně utvářenými tlapkami silných kostí, se silnými rovnými zády a pěkným frontem. Je plnochrupý a má nůžkový skus, HD A, ED 0, OCD neg, výška 68 cm. Z dalších testů JME, DM clear, EOAD neg, není nositelem genu pro modrou barvu, a je po své babičce Ruby nositelem genu pro hnědý nos. Bez alergií. 
Sydney se narodil z inseminace mrazeným spermatem spolu s bratrem Kisangani Heart of Gold, který byl nestandard (3 korunky v ridge). 
Pro svoji paničku je vyjímečným psem, psem s velkým srdcem a zdravým sebevědomím. A především....je ridgebackem s naprosto úžasnou povahou! V chovu se uplatnil především v Německu. Štěňátka po Sydneym jsou zdravá, mají pěknou sytou červeně pšeničnou barvu, silné kostry s pěkným předhrudím a krásné hlavy.
Sydney je držitelem titulů: JCH Lux, CH VHD, CH NL, ICH, Champion Winner Amsterdam 2013, African Cup Winner Club E.L.S.A 2013, Clubsieger Club E.L.S.A 2013.
V Sydneyho rodokmenu jsou významná jména ridgebacků, kteří se zapsali v chovu RR po celém světě. Držitelé mnoha šampionátů a výstavních ocenění.
Otcem Sydneyho je legendární pes , ICh. MCh. Elangeni Braveheart Rules (Eros), původem z Austrálie. Byl to temperamentní,  překrásný, naprosto vyvážený ridgeback s úžasnou povahou, který získal mnoho mnoho výstavních ocenění. HD A, ED 0/0, výška 67 cm . Pro jeho majitelku byl darem, vyjímečným psem ve všech ohledech.
Erosovo video : https://www.youtube.com/watch?v=Meesb3a-jok&feature=youtu.be
Sydneyho matka CH. Kisangani Enjenje N'tombi (Peppa), je dnes jedenáctiletá nádherná fenka, která by mohla ještě dnes svým temperamentem a pěkným exterierem konkurovat mnohem mladším fenkám. V jejím rodokmenu se snoubí významní RR z německých, australských a holandských chovů. Její matkou byla hnědonosá fenka Kisangani African Red Ruby. I ona je zdravá a povahově úžasná fenka. HD A, ED 0/0, OCD neg, JME, DM clear, dilute DD. Výška 65,5 cm .
Spojení Sydneyho a Giuli je nepříbuzné a první v ČR. Jsem velmi šťastná a děkuji Karin za možnost použít Sydneyho v mém chovu. Velmi se na štěňátka z toho spojení těším  !!

EN:
For Giulia's first litter, I have wished for a dog that would match her type. A dog that is healthy and that would strenghten her advantages and her beautiful red-wheaten color. And first of all, who would add other characteristics to her wonderful personality. And I am quite sure I managed to find him....
ICH. Kisangani High Five Sydney comes from a kennel of the German judge, breeder and photographer Mrs. Karin van Klaveren (kennel Kisangani), who has been a RR owner for more than 20 years now.
Sydney is a wonderful, red-wheaten dog with beautiful head, very nice body frame with excellent angling of both limb pairs, very firm nicely shaped paws, strong bones, strong straight back and nice front. He has full teeth and scissor bite, HD A, ED 0, OCD neg, his height is 68 cm. Other test results are JME, DM clear, EOAD neg, he doesn't carry the blue colour gene and he carries a gene for brown nose after his grandmother Ruby. No allergies.
Sydney was born from insemination by frozen sperm together with his brother Kisangani Heart of Gold, who was non-standard (3 crowns in the ridge).
For his owner, Sydney is an exceptional dog, a dog with great heart and proper self-confidence. And mainly.... he is a ridgeback with absolutely wonderful character.
He proved successful in breeding especially in Germany. Sydney's puppies are healthy, they have a nice red-wheaten color, strong structures with nice chests and beautiful heads.
Sydney holds the titles JCH Lux, CH VHD, CH NL, ICH, Champion Winner Amsterdam 2013, African Cup Winner Club E.L.S.A 2013, Clubsieger Club E.L.S.A 2013.
In Sydney's pedigree there are very significant names of ridgebacks, who participate in RR breeding all over the world. Holders of many championships and show prizes.
Sydney's father is a legendary dog, ICh. MCh. Elangeni Braveheart Rules (Eros) from Australia. He was a lively, outstanding, absolutely balanced ridgeback with great character, who won many show prizes. HD A, ED 0/0, height 67 cm. For his owner, he was a real gift, an exceptional dog in all matters.
Sydney's mother, CH. Kisangani Enjenje N'tombi (Peppa), is now an 11 years old beautiful bitch, who could still compete much younger bitches in temperament and beautiful look. In her pedigree there are bound important RR's from German, Australian and Dutch breedings. Her mother was a brown-nosed bitch Kisangani African Red Ruby. She also is a healthy bitch with great character. HD A, ED 0/0, OCD neg, JME, DM clear, dilute DD. Height 65,5 cm.
The match of Sydney and Giuli is non-related and first in the Czech Republic. I am very happy and I must thank Karin for enabling me to use Sydney in my breeding. I am looking forward to the puppies from this match very much !!Giulia je fenka z našeho chovu a moje velmi vytoužená holčička s krásnou, pro mě až vyjímečnou povahou. Je absolutně nekonfliktní, poslušná a pevná v povaze. Je opravdovou osobností a je nejsilnějším článkem naší smečky, kterou stmeluje. Je pro mě opravdovým pokladem a velmi si cením všech jejích předností.
Má krásnou hlavu, překrásné tmavé oči, pěkný tělesný rámec a výborné přední i zadní úhlení.  V ohodnoceních je často vyzdvihován její dlouhý elegantní krk, pěkné pevné tlapy, krásná hlava, tmavé oči, vzorový ridge a krásný elegantní a prostorný pohyb.
Giuli se do svých 4 let stala Interšampionkou, je držitelkou šampiona CZ, PL, UK, BG, Club CH ČKRR, GCh BG a titulu Klubový vítěz ČKRR 2014. Velmi významně se zapisuje do výsledků klubových soutěží a je důležitou součástí naší chovatelské skupiny. Získala titul 1.místo nejlepší ridge 2013,2014,2016 a 3.místo v roce 2017. V soutěžích nejlepší hlava fena získala 2.místo 2015, 1.místo 2017 a 2.místo 2016 na SK. V letošním roce získala i 2. místo v soutěži nejlepší pohyb a v roce 2015 získala 2. místo nejlepší výstavní fena ČKRR. V mých očích je dokonalou fenkou co se týká typu a konstituce.
Giuliiny výsledky rtg jsou HD A, ED 0/0, OCD neg, LTV a spondylosa neg. Výška 67 cm. Testy JME a DM clear. Giulia je zdravá bez alergií, má správný nůžkový skus a je plnochrupá. Pochází z vrhu 7mi štěňátek, kde byla 2 nestandardní (1x zálomek a 1x 3 korunky v ridge).
Otcem Giuli je pes z německého chovu ICH. MCH African Farmers Guardian Akono, krásný zdravý pes, nositel mnoha významných titulů mnoha zemí. HD A, ED 0/0, OCD neg, JME, DM clear, dominantní R/R ridge, dilute status DD, není nositel genu pro modrou barvu, plnochrupý se správným nůžkovým skusem. Akono pochází z vrhu 10 ti štěňat (6P 4F), kde byla 4 štěňata nestandardní pro více korunek v ridge. Žádné z Akonových štěňat doposud nemělo chybějící zuby, nebo jiné vady skusu či pozitvní výsledky rtg.
Matkou Giuli je naše ICH. MCH. Eliviann z Valdštejnských lip. Ela je zdravá , temperamentní fenka, HD A, ED 0/0, OCD neg, s pěknou hlavou, která získala mnoho výstavních ocenění.  Pochází z našeho vrhu E, ze 13 ti štěňat, kde byl 1x nestandard (3 korunky v ridge). Všichni ve vrhu mají správné skusy a nechybí žádné zuby. Všichni zrentgenovaní sourozenci mají HDA, ED 0/0, OCD clear. V našem chovu ještě nikdy nebyl žádný kryptochid (chybějící varlata). Několik sourozenců Ely bylo úspěšně použito dále v chovu a na výstavách získali mnoho výstavních ocenění. Vážím si především povah rodičů a prarodičů, které se dál prolínají do charakterů potomků z naší CHS.

Pevně věřím, že spojení Sydneyho a Giuli přinese krásný, zdravý a vyrovnaný vrh. Všestranná štěňátka s výbornou povahou a exterierem, která svým novým páníčkům přinesou do života hlavně radost a nové možnosti realizovat se jak v chovu, na výstavách, coursingu či na poli pracovním.
Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, neváhejte nás kontaktovat : tel:602534723, e mail: marketafatima@atlas.cz

EN:
Giulia is a bitch from our kennel and my very desired girl with wonderful, for me even exceptionally, character. She is absolutely easy going, obedient and steady in her character. She is a real personality and the strongest member of our pack, which she brings together. She is a real treasure to me and I very much value all her advantages.
She has a beautiful head, wonderful dark eyes, nice body frame and excellent both back and front angling. She is often praised for her long elegant neck, nice firm paws, beautiful head, dark eyes, perfect ridge and lovely elegant and spacious movement.
Giuli has become an Interchampion before the age of 4, she is the Champion of CZ, PL, UK, BG, Club CH ČKRR, GCh BG and the titel Club Winner ČKRR 2014. She writes herself significantly in the results of club shows and she is an important part of our breeding group. She won the 1st place best ridge 2013,2014,2016 and 3rd place 2017. In the competitions Best head bitches she won 2nd place 2015, 1st place 2017 and 2nd place in 2016 in SK. This year she won also 2nd place in competition Best movement and in 2015 2nd place in Best show bitch ČKRR. In my eyes she is the perfect bitch regarding the type and constitution.
Giuli's test results are HDA, ED 0/0, OCD neg, LTV and spondylosa neg. Height 67 cm. Tests JME a DM clear. Giulia is healthy, has no allergies, correct scissor bite and full teeth. She comes from a litter of 7 puppies, of which 2 were non-standard (1x kinked tail and 1x 3 crowns in ridge).
The father of Giuli is a dog from German breeding ICH. MCH African Farmers Guardian Akono, a beautiful healthy dog, the holder of many important titles from many countries. HD A, ED 0/0, OCD neg, JME, DM clear, dominant R/R ridge, dilute status DD, he doesn't carry the blue colour gene, he has full teeth and scissor bite. Akono comes from a litter of 10 puppies (6M, 4F), where 4 puppies were non-standard for more crowns in ridge. None of Akono's puppies so far had missing teeth or other bite faults or x-ray positive results.
The mother of Giuli is our ICH. MCH. Eliviann z Valdštejnských lip. Ela is a healthy lively bitch, HD A, ED 0/0, OCD neg, with beautiful head, who has won many show prizes. She comes from our E litter, from 13 puppies where 1 was non-standard (3 crowns in ridge). All puppies have correct bites and no missing teeth. All x-rayed siblings have HDA, ED 0/0, OCD clear. In our litter, there has never been any kryptochid (missing testicles). Several siblings of Ela have been succesfully used in further breedings. and have won many show prizes. I value mainly the characters of the parents and grandparents, who further continue to the offspring from our kennel.

I strongly believe that the pairing of Sydney and Giuli brings a beautiful, healthy and balanced litter. Universal puppies with great characters and exteriors, who will bring to the lives of their new owners only joy and new possibilities of realization in breeding, shows, coursing or work purposes.
If you are interested in a puppy from this match, please do not hesitate to contact us at tel. no. 420602534723, e mail: marketafatima@atlas.cz 
 
 
 
 
Copyright © 2005-2019 Markéta Nováková